Vychádza kniha o Slovensku a jeho filmových lokalitách – Filmové miesta

Už zajtra 11. 11. 21. sa na pultoch kníhkupectiev objaví zaujímavá kniha. Filmové miesta, znie jej názov a ako jasne napovedá, týkať sa bude odvetvia kultúry, ktoré patrí medzi to najpopulárnejšie. Tým je mimo literatúry určite aj film. Kniha, ktorá nám dokáže, že aj na Slovensku máme zaujímavé miesta spojené s filmom a jeho výrobou, obsahuje viac ako 150 strán faktov a zaujímavostí. Je dielom, aké v ponuke predajcov dosiaľ nebolo, orientované na Slovensko s dôrazom na vyzdvihnutie konkrétnych miest.

Filmové miesta kniha

Knižka, ktorú naozaj chceme

Ide o knihu, ktorú naozaj chceme. Viacerí. Ľudia, ktorí majú radi Slovensko a cestovanie po našej krajine, takto získajú ďalšie z možných inšpirácií na vlastné cesty. Televíznych divákov je viac než dosť a filmových ešte viac. Pochybovať o tom, či má zmysel upozorňovať na konkrétne miesta, aké sa objavili vo filme je ako popierať význam samotných múzeí a skanzenov. Aj tie totiž nachádzajú v knihe priestor.

Jej obálka je tvorená slávnou scénou slávneho filmu. Pacho, hybský zbojník v podaní Jozefa Kronera je jednou z postáv na obálke. Celá kniha viac ani nepotrebuje. Je druhým dielom novej série vydavateľstva Dajama, z ktorej sme už mohli v predaji vidieť Kúpele. Tretí diel sa tiež bude niesť v podobe sprevádzania po Slovensku, konkrétne Vtáčími územiami. Nová edícia s názvom Krásy Slovenska v prípade knihy Filmové miesta prináša tému, akej by sme sa možno naozaj mali venovať viac. Počas filmovania prichádza kapitál do štátnej aj regionálnej kasy. Aj po jeho skončení pritom môže film pôsobiť na turizmus dlhodobo. Na akých miestach k tomu dochádza a aké tieto príležitosti celkom ignorujú, je rovnako súčasťou knihy.

Viac o knihe:

  • Autor knihy: Tomáš Galierik
  • Žáner: Cestovanie, film, literatúra faktu, zaujímavé čítanie
  • Vydavateľstvo: DAJAMA
  • Edícia: KS (Krásy Slovenska), 2. diel
  • Odkaz na DAJAMAbooks.sk
  • Odkaz na martinus.sk
  • Odkaz na www.kniznemiesta.sk