Jánošíkove dni 2018: Pripravte sa na dávku folklóru a kultúry

Terchová vie ako prilákať čoraz viac návštevníkov. Okrem nádhernej prírody, chutného jedla a príjemného prostredia pravidelne pozýva na rôzne podujatia. K tým najobľúbenejším nepochybne patria Jánošíkove dni.

Jánošíkove dni 2018

Nápadov na výlety v Terchovej je skutočne mnoho a každý návštevník si tam nájde to svoje. Dôvodom návštevy tohto krásneho prostredia sú aj lákavé podujatia, ako je Stretnutie zbojníkov, Terchovský Budzogáň, Halušky Terchová či už spomínané Jánošíkove dni, ktoré sú už čoskoro tu. Ako vznikli a na čo sa môžete tešiť tento rok?

Jánošíkove dni kedysi a dnes

Medzinárodný folklórny festival sa pravidelne koná na pomedzí júla a augusta v Terchovej. V minulosti sa festival volal Jánošíkov deň. Takisto nemal medzinárodný charakter, ten získal v roku 1993. Kedysi sa festival konal predovšetkým vo Vrátnej doline, dnes sa väčšina vystúpení koná v Amfiteátri nad Bôrami.

Tento festival patrí k veľmi vyhľadávaným a účastnícky naozaj obľúbeným festivalom, takže si nezabudnite v Terchovej zabezpečiť ubytovanie. Kultúrny program si tak užijete bez zbytočného cestovania.

Jánošíkove dni 2018

Jánošíkove dni 2018 sú už 56. ročníkom tohto festivalu a za ten čas sa na ňom predstavilo niekoľko tisíc účastníkov z viac ako tridsiatich krajín sveta. Tento ročník sa uskutoční 2. – 5. augusta, pričom najdôležitejším slovom bude Legenda. Organizátori chcú zdôrazniť 330. výročie narodenia Juraja Jánošíka. Ten síce žil len 25 rokov a z toho zbíjal len jeden a pol roka, no jeho legenda prežíva už viac ako tri storočia. Či už vo folklóre, kultúre alebo umení.

Jánošíkove dni 2018

Môžete sa tešiť na tradične pestrý a bohatý program. Jánošíkove dni 2018 prinesú okrem tradičných folklórnych vystúpení aj výstavy, koncerty world music, prezentácie ľudových remesiel, premietanie filmov, divadelné predstavenie Perinbaba, nový cirkus Younak, nočné hranie a mnoho sprievodných akcií.