Stredoveký súdny proces na hrade Červený Kameň v podaní známych hercov

Emília Vášáryová ako hradná pani, Peter Šimun ako hlavný sudca. Stredoveký súdny proces na hrade Červený Kameň započne znova 25. júla 2015. Ak chcete vidieť ako mučili vinníka v stredoveku, nenechajte si ujsť nočné prehliadky Slepá spravodlivosť. Tajomné hradné podzemie opäť ožíva príbehom.

Stredoveký súdny proces

Hrad Červený Kameň sa prostredníctvom novej divadelnej inscenácie stane miestom zločinu i trestu, pričom ústredným motívom diania bude hľadanie pravdy. Hoci nájsť ju sa budú snažiť takmer všetci od drábov, veľkomožnej hradnej pani, cez celý súdny tribunál až po nemilosrdného kata, kvôli zbytočným nedorozumeniam, neochote i osobným sporom bude odkrytie pravdy takmer neprekonateľnou prekážkou. Zapojiť sa tak budú musieť i samotní návštevníci, ktorí sa dostanú s odsúdeným do tých najtajnejších priestorov hradného podzemia – do žalára, do rúk moci a nakoniec sa s ním ocitnú až na popravisku.

cervenykamen-02

cervenykamen-01

Obsahovo prináša inscenácia Slepá spravodlivosť príbeh, v ktorom pôjde doslova o život avšak svojím prevedením zaručene pobaví a rozosmeje každého jedného návštevníka, k čomu prispejú okrem pravidelne vystupujúcich pánov a iných obyvateľov Červeného Kameňa aj viacerí hosťujúci herci na čele s vrcholnými predstaviteľmi slovenskej divadelnej scény – herečkou Slovenského národného divadla Emíliou Vášáryovou a hercom divadla ASTORKA Petrom Šimunom.
Prehliadky začínajú každú celú hodinu od 19.00 do 23.00 hod.

Oficiálne stránky hradu: www.hradcervenykamen.sk
Oficiálny Facebook: www.facebook.com/CervenyKamenHrad